Bulaşık Makinesi Servisi

Bulaşık Makinesi Servisi

Mükemmel yıkama sonuçları elde etmenizi sağlamak ve cihazı hijyenik tutmak için bulaşık makinesi bakımı önerilir.

Bulaşık makinesi bakımı:

Bulaşıklarınız istediğiniz kadar temiz çıkmıyorsa, püskürtme kolunun tam olarak dönmesini engelleyebilecek herhangi bir şey veya her bir püskürtme kolunun sonunda hissedebileceğiniz su jetlerini engelleyen herhangi bir şey olup olmadığını kontrol edin.

Kötü yıkama sonuçları aşırı yüklemenin bir sonucu olabilir. Atıkları yakalamak için boşluğun dibinde bir filtre olsa bile fazla yiyeceği kazıyın. Bunun yıkama döngüleri arasında boşaltılması gerekecektir.

Deterjanlarınız için üreticinin tavsiyelerine bakın, bazı yıkama programları çok sekmeli deterjanlar için uygun değildir, yıkama çevrimi çok kısa veya çok soğuktur. Bu durumda tablet çözünmeyebilir.

Depoda daima bulaşık makinesi tuzu olduğundan emin olun. Bu tuz reçineyi su yumuşatıcıda yeniden doldurmak içindir. Normal sofra tuzu cihaza zarar vereceğinden tankta yalnızca bulaşık makinesi tuzu kullanın.

Su kaynağınızın sertliğine bağlı olarak su yumuşaklık seviyelerinin ayarlanması gerekebilir. Bölgeniz için doğru su yumuşatıcı seviyelerinin nasıl ayarlanacağını kontrol etmek için lütfen kullanım kılavuzunuza bakın.

Parlatıcı, bulaşıkları iz veya leke bırakmadan kurutmaya yardımcı olur. Cihazda her zaman yeterli parlatıcı bulundurduğunuzdan emin olun. İçindeyken deterjan kullanıyor olsanız bile, cihazınızda parlatıcı ve tuz kullanmanızı öneririz.

* Bulaşık makinenize yoğun şekilde kullanılırsa her ay iyice temizleyin

Yorumlar (0)

Yorum Yazın